www.eriklipansiyonlari.com
Erikli'de Gezilecek Yerler

Erikli kültürel yerler
Erikli
Gezi
*
 Harika kumsalları ve masmavi denizi ile Keşan'ın Erikli köyü , tatilseverlere keyifli bir tatilin kapılarını açııyor. Gerek doğal güzelliği gereksede harika kumsal ve denizi ile özellikle yaz tatilini denizde geçirmek isteyenler için vazgeçilmez tatil yerlerinden biridir. İstanbul'a yakın  bir nokta olması burayı cazibe merkezi haline getiren başlıca unsurdur. Yazın 50.000 'i bulan nufusuyla tatilcilerin uğrak yeri konumundadır. Gündüzleri kumsal kafeleri ve plajları,  gece ise alışveriş caddesiyle tatilseverlere renkli ve keyifli bir tatilin kapılarını açıyor.

Erikli'de neler yapabilirsiniz ?

 

Şehir merkezi yaz döneminde oldukça hareketli bir bölgedir. Mağazalar,marketler ve hediyelik eşya satıcıları ile alışveriş severler içinde eğlenceli bir yerdir.Kumsalında yer alan kafelerde müzik eşliğinde deniz keyfi yaşarken bir yandan da içeceklerinizi tüketip tatilinizi doyasıya yaşayabilirsininiz. Deniz mahsulleri satan bir çok restorantta harika yemekler yiyebilirsiniz. Her ne kadar Erikli tek başına size tatili keyifle yaşatsada çevrede gezip görebileceğiniz bir çok nokta mevcuttur.  Erikli bölgesine yakın gezilecek yerler arasında en önemlisi Erikli Tuzla Gölü'dür. Bu göle gittiğinizde Pembe flamingoları görürseniz sakın şaşırmayın.Ayrıca Erikli çevresinde bulunan köyleri de gezip görmenizi tavsiye ederiz. Bu köylerden en popüleri Mecidiye ve Yayla köyleridir. Bu köylerin  daha sakin olması nedeniyle  gözlerden uzaka bir tatil yaşamak isteyenler için uğrak noktalardan biridir. Yayla ve Mecidiye köyleri sakin olması yanında harika kumsalları ile yükselen tatil noktalarından biri konumundadırlar.

Erikli Apart ve Pansiyonları

Ne gibi aktiviteler yapılabilir ?

 

 Saroz körfezi  zengin bir  tarihi geçmişe sahip bölgelerden biridir. Bu bölgeyi gezerken bir çok arkeolojik eserle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca dalış yapabilir,kano jetski gibi bir çok su sporunu yapabilirsiniz,,yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü gibi bir çok aktiviteyi burada rahatlıkla bulabilirsiniz. Uzaklara gitmeden muhteşem bir atmosferde doğa ve deniz tatilini beraber yaşayabilirsiniz.

.Yada biraz daha ilerleyip Keşan'da bulunan Gökçetepe Tabiat Parkını da gezebilirsiniz.

Erikli'ye Nasıl Gidilir ?

Edirne'nin  Keşan ilçesine bağlı olan Erikli köyü İstanbul'a 260 km, Edirne'ye  158 km, Tekirdağ'a 117 km mesafede yer almaktadır.

 

İstanbul Erikli arası harita

 

Edirne Erikli arası harita